29. Ankara Uluslararası Film Festivali Tanıtım Filmi Yayınlandı!

29. Ankara Uluslararası Film Festivali Tanıtım Filmi Yayınlandı!
  11 Nisan 2018   43 Okunma

29. Ankara Uluslararası Film Festivali tanıtım filmini gördünüz mü?

29. Ankara Uluslararası Film Festivali'nin tanıtım filmi görücüye çıktı. Festival posterinden esinlenerek tasarlanan tanıtım filminde, kameralı insana doğadan beyaz perdeye yolculuğunda eşlik ediyoruz. Köklerini bulunduğu toprakların sinemasından ayırmadan çıktığı yolculukta kült filmlerden sahnelerle karşılaşan kameralı insan, festival aracılığıyla dünya sinemasının evrensel değerleriyle buluşuyor.

19-29 Nisan 2018 tarihlerinde yapılacak festivalin tanıtım filminin yaratıcıları Bahadır Yazıcı, Uğur Erbaş ve Kayahan Kaya; "Film festivalleri vizyonda gösterilme ihtimali düşük filmleri izleyiciye sunarken, bir yandan filmin içindeki karakterleri de kentte misafir eder. Festival boyunca izlediğimiz filmler ile evrensel bir kültürel genişleme hissederiz. Sanki oyuncular her an karşımıza çıkacak ve biz de kendi kadrajımızla onları görecekmişiz gibi… Tanıtım filmi bu düşünceyle ortaya çıktı. Umarız Ankara Uluslararası Film Festivali’nin vizyonunu yansıtabilmeyi başarmışızdır" diyor.

Ulusal Uzun Film Yarışmasında yer alacak filmlerden En İyi Film Ödülünü alan filmin yapımcısına 50.000 TL, ilk filmlere verilen Mahmut Tali Öngören Özel Ödülünü kazanan filmin yönetmenine ise 10.000 TL ödül verilecek. Konuk sinemacıların katılacağı söyleşilerden, Festilab atölyelerine birçok özel etkinliğin gerçekleştirileceği festival programında 55 ulusal ve uluslararası uzun metrajlı, 19 belgesel ve 84 kısa film yer alıyor.

  • Beğen
    0
BENZER HABERLER
NELER OLUYOR Tümünü Gör
Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha
Reklamı Gizle[x]
Reklamı Gizle[x]